16 Nisan 2011 Cumartesi

irem 4 yaşındakızımın doğumgününü gecikmeli de olsa okulda kutladık. annesi pasta seçmekte karasız kalınca kuzucukta daldan dala atlayıp bütün seçenekleri beğenince sonuç olarak rapunzel çıktı ortaya. bir gece önce 3,5 ta yatmama rağmen pastanın mumunun üflenmesi ile herşey uçup gitti.


pastanın kuleyi taşıma endişesi ile tabandaki keki biraz devasa boyutlarda yapmışım. 14 yumurta ile 8 cm yüksekliğinde 30 cm çapında bir kek ortaya çıktı. cin fikir üretip kuleyi su şişesinden icat ettim. rapunzelin kule evi ise ayrı bir olay oldu. neticede 3 parça halinde taşıyıp sunum öncesi monte ettim. yoruldum, kolum ağrıdı uykusuz kaldım ama '' annecim teşekkür ederim '' sözleri yettide arttı bile. Allah herkese hayırlı kuzucuklar nasip etsin. yanımızda olamayan herkesi gönlümüzde taşıyoruz, gelecek yılki doğum günümüze bekliyoruz.4 yorum:

 1. Its an amazing cake for an amazing girl.. We loved that movie too.. Great work.. Keep some for me... :))))

  YanıtlaSil
 2. Ebrucum, ellerine sağlık, muhteşem olmuş. Söyleyecek laf bulamadım inan. süpersin

  YanıtlaSil
 3. Son zamanlarda yedigim en lezzetli kek ve kremaydi. Tadi muhtesem olmustu. Uzerinde ki figurler detayli calismanin, sabrin ve bizden ayri gecen saatlerin urunuydu. Ellerine saglik.

  YanıtlaSil
 4. Mükemmel görünüyor , cok detay var.Orada olmak vardi .insallah 2 sonrakini süslemene yardim edecegim.Muhtesemsin

  YanıtlaSil